Hogyan tölthetek le videót egy weboldalról?

Ahogyan egy weboldalra - vagy web (html) alapú szolgáltatásokba - különböző módokon lehet videókat beágyazni, úgy különböző módon lehet őket letölteni is. Most ezeket a módszereket szeretném veletek megosztani.

Ez egy gyűjtő oldal lesz, ahova majd az újabb fajtákat is fel fogom vinni, de már most az elején szeretnék szólni, hogy a web és webes technikák folyamatosan változnak, így a jövőben könnyen előfordulhat, hogy valamelyik már nem vagy másképpen működik.

Pornó oldalak listája

Weboldalba ágyazott videók

Mielőtt a konkrét letöltési módokra rátérnék, szeretnék pár fogalmat tisztázni. Először is, én itt webről, weboldalakről és web alapú szolgáltatásokról beszélek. A web, a weboldalak összessége rövidített alakban. Tehát itt most a weboldalakba ágyazott videókról beszélek, amit hírportálokon vagy videó megosztó oldalakon is láthatsz. De ugyan így működnek a web alapú szolgáltatások is, mint például a YouTube vagy a Twitter. Ezek is igazából weboldalak, csak jóval komplexebbek és külön appként is elérhetőek. Ebből következik, hogy torrentről, eMule-ról, filesharing-ről itt nem lesz szó.

Normál embed videó

A beágyazott videóknak két fajtája létezik. Van az egyszerűbb, amikor egyszerűen fogják a videófájlt (napjainkban leginkább egy mp4 fájlt) és feltöltik a szerverre, majd egy videólejátszó programmal azt lejátszhatóvá teszik. Lényegében ez ugyan olyan, mint amikor te a gépeden fogsz egy fájlt és lejátszod egy videólejátszó alkalmazással.
Ilyen lejátszó programja már minden böngészőnek van. Lényegében napjainkban az összes böngésző támogat mindenféle médiát, legyen az szöveg, kép, hangfájl, videó vagy épp egy PDF dokumentum. Ám ritkán használják ezt a lejátszót a weboldalak, inkább egy többet, s főleg valamilyen védelemmel ellátott külső lejátszót használnak. Hogy egy példát megemlítsek a beépített lejátszón rögtön van egy letöltés gomb, míg a többiből ez többnyire direkt hiányzik.
Erdetileg a webet csak szöveg megjelenítésére tervezték, a képek támogatása viszonylag hamar megérkezett, ám a videókra nem volt semmilyen szabvány (meg sávszélesség se), ezért többnyire egyedi formátumnok és lejátszók terjedtek el, mint RealPlayer, QuickTime vagy a Windows Media, majd a Flash videók megölték az előzőket. Napjainkra már mindeghyik kvázi kihalt, a böngészők által is beépítetten támogatott videókat HTML5 videóknak hívjuk. Ennek a nevéből következik, hogy magának a html szabványnak a része lett, ezért támogatják a böngészők maguktől is.

Streaming videó

A videó fájlok viszont - akármilyen csoda videóformátumot is találnak ki - nagyok, nem könnyű betölteni őket. Ezért a lejátszó egyszerre csak egy kisebb szeletet tölt be a videóból a gyorsítótárába (ezt nevezik buffer-elésnek), innen már gyorsan le tudja játszani, s ahogy játssza le, tölt be újabb részleteket a buffer-ba.

Azonban kitaláltak erre egy másik megoldást is, amit stream-elésnek hívnak. Ez azt jelenti, hogy a szerver folyamatosan pici 1-2 másodperces töredékeket küld csak a gépünknek, így ahogy megkapja, le is játssza. Így kisebb adatmennyiséget kell csak átvinni, s a nagy mennyiségű adat ellenére biztosítható a folyamatos lejátszás (nyilván kell hozzá megfelelő szerver, nagy sávszélességű internet és a gépednek is gyorsan kell tudni dekódolni). Ezt a módszert használja a legtöbb videó megosztó oldal vagy az összes internetes rádió adás is.

Videó megosztásnál ugyan úgy feltöltik a szerverre a videófájlt, ám nem azt adja át a webszerver a böngésződnek, hanem közbe van iktatva egy un. streaming média szerver is, mely szétdarabolja pici darabkákra a videót, s csak ezeket kapja meg sorban a weboldalon lévő videó lejátszó. Ebből egyenesen következik azt, hogy e videók letöltése jóval problémásabb, hisz a böngészőnk nem fér hozzá az eredeti fájlhoz. Ezeket majd egy külső programmal tudjuk összerakni egy videó fájlá hasonló módon, mint a TV adásokat rögzítettük VHS kazettákra  videómagnóval még a 80-as és 90-es években.

Videók letöltése típusonként

Több oldalon biztosítják a videók letöltését egy vagy több dedikált gombbal a videó alatt. (pl. xTube, xHamster, xVideos, Titanmen*, GuyBone, Lucas Entertainment) Mivel ezek használata nem igényel semmilyen trükköt, így ezekről nem fogok több szót ejteni.

Videó megnyitása új tabon

Egy weboldal összes tartalma megnézhető annak un. html forráskódjában. Gyakran van, hogy a videóra (vagy akár képekre is) nem lehet rákattintani, így azok lementéséhez kicsit bele kell néznünk az oldal kódjába. Én ehhez az Opera böngészőt fogom használni, de bármilyen Chromium alapú böngészőben (Google Chrome, Brave, Vivaldi, vagy a legújabb Internet Explorer) is ugyan ezt fogod látni. De használhatod nyugodtan a Firefoxot vagy a Safarit (Ennél előbb be kell kapcsolni a beállításoknál a fejlesztői módot.) is, csak ott kicsit másképp fognak kinézni.

Milyen oldalakon működik ez?

Indítsd el a videót

Mivel a videókat többnyire nem töltik be az oldallal együtt, csak egy un. interaktív poszter képet jelenítenek meg, ezért, hogy betöltődjön a videó, előbb el kell indítanod, aztán meg is állíthatod.

Nyisd meg az inspectort

Vagy a videóra vagy a videó környékén kattints jobb gombbal és választ az inspect elementet (magyarul asszem elem vizsgálata). Ekkor megnyitja alul vagy jobb oldalt az elem vizsgálót, s egyből a videóhoz ugrik. Másik módszer, hogy külön megnyitod az inspectort Windowson/Linuxon: F12, MacOS-en: CMD + Alt + i. Ha más tabot nyitna meg, akkor felül kattints az Elemets-re, majd az inspector eszközt kiválasztva (bal feső sarokban kurzoros eszköz) bökj a videóra.

Inspector megnyitása

Videófájl megkeresése a forráskódban

Bármely módszert is választottad az inspectorban látni foigsz egy <video> elemet. Ennek vagy egyől látod a forrását (src tulajdonság), vagy előbb még ki kell nyitnod. Amint ez megvan, látni fogod, hogy ennek az értéke egy videofájl. Például ilyesmi egy URL:
https://j5n3e6j9.ssl.hwcdn.net/content/upload/spur_002/mp41080/spur-002_1080p.mp4?expires=1570290916&token=c2710b990472406b5f3b2b8012467bd1.
Látni, hogy egy mp4 fájl, de ?-el utána van még pár paraméter, azok ne ijesszenek meg, szükség van azokra is.
Azonban ha blob://-bal kezdődik az URL, akkor az nem egy sima fájl, hanem streaming adat. Ennek a letöltését lásd a streaming videóknál.

Video forrásfájlának megnyitása új tabon.

Videó lementése

Amint megtaláltad a videó forrásfájlját, kattints annak az elejére jobb gombbal (azért az elejére, mert később a linken lehetnek paraméterek, amikre más opciót hoz fel), s válaszd az Open in new tab-ot (Magyarul gondolom valami ilyesmi: Link megnyitása új fülön.) Ekkor a videót megnyitja egy új fülön a böngésző saját videólejátszójával, aminek a jobb alsó sarkára kattintva le is tudod szépen tölteni.

A böngésző beépített videó lejátszóján pinkkel jelöltem, hol lehet lementeni.

Védett videó megnyitása új tabon

Ez nagyon hasonló az előzőhöz, csak a vége más, de mutatom itt is újból a teljes folyamatot.

Milyen oldalakon működik ez?

  • onlyfans.com

Indítsd el a videót

Mivel a videókat többnyire nem töltik be az oldallal együtt, csak egy un. interaktív poszter képet jelenítenek meg, ezért, hogy betöltődjön a videó, előbb el kell indítanod, aztán meg is állíthatod.

Nyisd meg az inspectort

Vagy a videóra vagy a videó környékén kattints jobb gombbal és válaszd az inspect elementet (magyarul asszem elem vizsgálata). Ekkor megnyitja alul vagy jobb oldalt az elem vizsgálót, s egyből a videóhoz ugrik. Másik módszer, hogy külön megnyitod az inspectort Windowson/Linuxon: F12, MacOS-en: CMD + Alt + i. Ha más tabot nyitna meg, akkor felül kattints az Elemets-re, majd az inspector eszközt kiválasztva bökj a videóra.

Mivel a videón le van tiltva a jobb gomb, ezért alatta kattints.

Videófájl megkeresése a forráskódban

Bármely módszert is választottad az inspectorban látni foigsz egy <video> elemet. Ennek vagy egyől látod a forrását (src tulajdonság), vagy előbb még ki kell nyitnod. Amint ez megvan, látni fogod, hogy ennek az értéke egy védett videofájl. Az onlyfans-os videók URL-jében szerepel is a protected szó:
https://cdn.onlyfans.com/Protected/expiretime=1570320000;ip=89.134.243.237/9eab4ea8af861570cd66d30298466125303699a6a1d23d1a391b48a3af406f23/files/2019_10_02/5d/5d9/5d94cdab31e49eb713c54.mp4.

Keresd meg a <video> elem forráskódját.

Videó megnyitása új tabon

Amint megtaláltad a videó forrásfájlját, kattints annak az elejére jobb gombbal (azért az elejére, mert később a linken lehetnek paraméterek, amikre más opciót hoz fel), s válaszd az Open in new tab-ot. (Magyarul gondolom valami ilyesmi: Link megnyitása új fülön.) Vagy még gyorsabb: ha a hivatkozás URL-jét másolod.

A videó forrását nyisd meg új tabban.

Azonban a védett URL-t nem tudja megnyitni a böngésző. 400-at ad rá. Ekkor szükségünk lesz egy külső letöltő programra.

Az Onlyfans-os videó forrása védett, ezért a böngésző nem tudja megjeleníteni.

JDownloader

Több univerzális letöltő program is létezik, én a Java alapú (értsd: minden operációs rendszeren működik) JDownloadert szoktam használni. Elég sok mindent támogat, de nekünk most csak egy funkciójára lesz szükségünk: URL-ről egy fájl letöltésére. Indítsd el a programot, s győződj meg róla, hogy a Clipboard Observer aktív-e.

JDownloader

Videó letöltése JDownloaderrel

Menj vissza a böngésződbe és másold ki a 404-es oldalon lévő videó URL-jét (vagy akár azt is lehet, hogy az eredeti oldalon nem új tabos megnyitást kérsz, hanem a link másolását. Vissza a JDownloader-hez, kattints a bal alsó sarokban lévő + Add New Links gombra.

JDownloader fő ablaka, felül a Clipboard Observer-rel, alul az új link hozzáadása gombbal.

Ekkor, ha be volt kapcsolva a Clipboard Observer, egyből ki is tölti magától a linkünkkel, de ha nem, simán beillesztheted a másolt linket. Kitöltheted az egyéb mezőket is, mint a letöltés helye. Ha készen vagy lent kattints a Continue gombra.

Hozzáadjuk a védett videó linkjét.

Hozzá adhatsz így egyszerre több videót is, de én csak egyesével szoktam. A LinkGrabber fülön sorakoztathatod azokat, amiket egyszerre le szeretnél tölteni. A főablak bal felső sarkában található lejátszás gombbal indíthatod a letöltést. Amíg ez fut, addig hiába adsz hozzá linket, nem fog letöltődni, csak a LinkGrabber fülön lesz sorakoztatva.

Play gombbal tudod indítani a letöltést.

Habár a JDownloader támogatja a letöltések szüneteltetését, lehetőleg ne használd! Ugyanis a legtöbb videó linkje időkorláttal rendelkezik, így később már nem fogja tudni folytatni a videó letöltését. Esetleg a géped újra indítása még beleférhet, de több órás szünet biztosan nem.

Videó letöltése böngésző bővítménnyel

A fentitől egyszerűbb megoldásnak tűnhet, ha telepítünk egy videó letöltő böngésző bővítményt. Ezek azonban nem ismernek fel minden videót és csak akkor használhatóak értelmesen, ha egy oldalon csak egy videó van. Ha az oldal un. AJAX-os végtelenített betöltést használ (mint a JustFor.fans vagy onlyfans.com), ott már nem találják meg, vagy nem feltétlenül azt találják meg, amit szeretnénk.

Én erre a Flash Video Downloadert vagy a Stream Video Downloadert szoktam használni, nekem ezek ismertek fel eddig a legtöbb videót. De van még egy pár ilyen.

Egy TitanMen-es film letöltése Flash Video Downloader-rel.

Milyen oldalakon működik ez?

  • onlyfans.com (Ehhez a videós bejegyzés jobb felső sarkában a dátumra kell kattintanod, akkor megnyitja külön, s így megtalálja.)
  • KeptSecretxXx (régi videó lejátszósok),
  • Raw and Rough (át kell hozzá váltani a régi videó lejátszóra),
  • TitanMen.com,
  • Twitter

Videó letöltése egyedi böngésző bővítménnyel

Egyes weboldalakhoz saját böngésző plugint írtak. Ezek többnyire egy-két letöltés gombot helyeznek el a videók alatt.

Downloader for OnlyFans.com letöltés gombja megjelenik egy bejegyzés alatt

Milyen oldalakon működik ez?

Videó letöltése alkalmazással

Léteznek asztali alkalmazások is, melyekkel szintén le lehet tölteni videókat. Ezekre is érvényes az, hogy egy URL-t néznek, így előfordulhat, hogy nem találják meg azt, amit szeretnénk.

Milyen oldalakon működik ez?

  • YouTube,
  • Facebook,
  • tumblr,
  • Vimeo,
  • Instagram,
  • Soundcloud,
  • stb.

Többféle ilyen letöltő program is létezik. Egyesek ingyenesek de léteznek fizetősek is. Vannak univerzális letöltők, mint a már említett JDownloader, melyek egy linkről mindent le tudnak tölteni legyen az videó, kép vagy hangfájl, s vannak a kifejezetten videók letöltésére való appok. E utóbbiaknak támogatniuk kell konkrétan az adott oldalt. Ezek között pornó oldalt nem fogsz találni, pláne nem meleg pornó oldalt. De YouTube, Vimeo vagy Facebook általában támogatott.

Softorino YouTube Converter – YouTube to Mp3, MP4 for iPhone
Softorino YouTube Converter is a state-of-the-art video and music downloader. Easily save any video, audio, ringtone to your iPhone or computer.
Softorino YouTube Converter 2

Én YouTube-os letöltésre a $20-os Softorino YouTube Converter 2-t használom. Van MacOS-re és Windowsra is. Ha fut és utána másolunk egy általa támogatott linket, akkor magától be is tölti, nekünk csak el kell indítanunk. Nem volt ingyen, de tök jól működik, folyamatosan frissítik, fejlesztik.

Egy YouTube videó letöltése a Softorino YouTube Converter 2-vel.

Videó letöltése külső weboldal segítségével

Népszerűbb közösségi és videós oldalakról külső weboldalak segítségével is le tudunk tölteni. Ezekre is érvényes az, hogy egy URL-t néznek, így előfordulhat, hogy nem találják meg azt, amit szeretnénk.

Milyen oldalakon működik ez?

  • YouTube,
  • Facebook,
  • tumblr,
  • Vimeo,
  • Twitter,
  • Instagram,
  • Soundcloud,
  • stb.

Egyik ilyen népszerű weboldal a Locoloader. Egész sok weboldalt támogat.

Download Facebook videos and more...
Download online videos, music and photos from popular websites. On every device, simply online.
Locoloader

Twitterre én a kifejezetten erre kitalált Twitter Video Dowloadert használom. Minden mással már meggyűlt a bajom, hogy nem találja. Így ennek a használatát mutatom meg.

Twitter Video Downloader - Download twitter videos & GIF Online
Twitter video downloader is an online tool to download twitter videos & GIF which are embedded in tweets. Save any video from twitter. It’s free, fast & easy to use.
Twitter Video Dowloader

Másold a Twitter bejegyzés linkjét

Nyisd meg a Twitter bejegyzést (ne a hírfolyamban legyél), s másold az oldal URL-jét.

Egy Twitter bejegyzés.

Add meg az URL-t a Twitter Video Downloader-nek

Egy másik fülön nyisd meg a Twitter Video Downloadert, s illeszd be a másolt URL-t.

Twitter Video Dowloader

Válaszd ki a legjobb felbontást

A Twitter minden videót 3 felbontásban tárol, értelem szerűen válaszd ki a legjobbat. Többnyire ez az utolsó szokott lenni, de nem mindig!

Válaszd ki a legjobb változatát a videónak.

Mentsd le a videót

Ezután a videót megnyitja egy új fülön a böngésző saját videólejátszójával, aminek a jobb alsó sarkára kattintva le is tudod szépen tölteni.

Jobb alsó sarokból letöltheted a videót.

Streamelt videó letöltése

A streamelt videókat úgy ismerheted fel, azon túl, hogy egyik letöltő program sem találja, hogy a fentebb már említett forráskódban, ha megnézed a <video> elem forrását, akkor annak az src tulajdonságának az értéke nem egy videó fájlra mutat (nincs kiterjesztése), s blob:-bal kezdődik. Például: blob:https://www.nakedsword.com/1c0063ce-5905-4701-893a-a2d7d4a3cb46.

Ezek letöltése sajnos a legkomplikáltabb; ráadásul vannak különleges fajtáik, mint a DRM-el ellátottak és élő streaming adások is. Az egyszerűbbeknél először egy külső alkalmazással  össze kell gyűjteni az összes fragment-et, majd összeilleszteni őket egy videó fájlá lehetőleg hanggal. A működési elv a következő:

  1. Megkeressük a böngésző egyik fejlesztői eszközével azt a lejátszási listát tartalmazó fájlt, ami megmondja, hogy milyen fragment-ekből áll a fájl.
  2. Ezt betöltjük egy külső programba.
  3. A lejátszó mint egy videómagnó valós időben lejátsza a filmnet (mint ahogy a böngésző is teszi, ahogy nézzük), majd a végén összerakja.

Milyen oldalakon működik ez?

Lejátszási lista megszerzése

Én most képekkel a NakedSword-öt fogom bemutatni. Mivel ez a legképlékenyebb módszer, simán előfordulhat, hogy más oldalon valamit kicsit változtatni kell rajta.

Először is meg kell szereznünk a lejátszási listát. Ehhez ismételten meg kell nyitnunk a böngésző fejlesztő eszközeit, majd válts át Network (Hálózat) tab-ra felül.

A böngésző fejlesztő eszközeinek Network tab-ja.

Ezen az oldalon lehet megnézni, hogy milyen fájlokat használ/tölt le az oldal. Mivel ez valós időben mutatja a letöltéseket, s az oldalt már betöltöttük, ezért ahogyan írja is, töltsük be újra az oldalt, hogy tudjon mutatni mindent. (Nekem a képen alul meg van nyitva a console is, az neked lehet, hogy nem lesz, de azzal ne foglalkozz.)

Oldal újratöltés után megjelenik az összes fájl a Network tab-on.

Az oldal újratöltése közben láthatjuk hogy szépen tölt be mindenféle fájlt az oldalhoz. Amint végzett, indítsd el a videót, majd meg kell találnod azt az egy fájlt, ami tartalmazza a lejátszási listát. Eddig nekem kettő ilyen fajta fájlról van tudomásom: *m3u8 és *.mpd fájlok. Például: playlist.m3u8 vagy manifest.mpd. Szerencsére nem kell ezeket kibogarásznod a sok fájl közül (Amúgy a listát típus alapján tudod rendezni, szűrni.), fent van egy Filter (Szűrő) mező, oda beírod, hogy .m3u8 vagy .mpd, s ki fogja dobni azt az egyet.

  • Adult Empire UNLIMITED és Gay Empire UNLIMITED-nél: master.m3u8\egyebtokenek
  • men.com-nál: manifest.mpd*
  • NakedSword-nél: manifest.mpd
  • KeptSecretxXx-nél: stream.mpd
  • Twitter privát videóknál: *.m3u (ha több videót is küldtetek egymásnak, akkor több közül kell megtalálnod a megfelelőt)
Szűrj rá a listafájlra, itt: manifest.mpd-re

Miután megvan a fájl,

a.) kattints a listában rá, ekkor megjelennek az adatai, fent a Request URL tartalmát jelöld ki és másold ki.

b.) magára a fájlra jobb klikk, majd copy » copy link address (másolás » link címének másolása)

Egyébként ha ezek után nem zárod be a fejlesztői eszközöket, akkor a többi videónál már nem kell kikeresned, csak másolnod az aktuális lista fájl URL-jét. De a másolással siess, mert gyakran időkorlátosak!

Másold a listfájlban lévő hivatkozást.

Streamelt videó letöltése VLC Media Playerrel

Amint megvan a lejátszási lista URL-je, ezt át kell adnunk egy felvevő programnak. Én nekem jelenleg kettő olyan alkalmazásról van tudomásom, ami képes erre. Az egyszerűbb a VLC Media Player, ám van, hogy hülyeséget tölt le. Például a NakedSword-del nem kompatibilis, a KeptSecretxXx-el viszont szépen megy.

  1. Először is nyisd meg a VLC Media Playert, majd válaszd a File/Open Network... menüpontot.
  2. Aztán az URL mezőbe illeszd be a másolt linket.
  3. Pipáld ki a stream output-ot, majd kattints a Settings... gombra.
  4. Itt csak a felső részt kell használni, először válaszd ki a Encapsulation method-nél az MPEG4-et, majd jelöld be a File-t, s a Browse gombbal jelöld ki hogy milyen néven hova mentse a videót, s OK gomb.
  5. Végül kattints az Open gombra, s elindul a letöltés (jó esetben 😄)
VLC Media Player hálózati média megnyitó panelje.

Forrás: vlchelp.com

Streamelt videó letöltése youtube-dl-el

A másik letöltő alkalmazás a youtube-dl (nevétől eltérően nem csak youtube-ról tud letölteni), ami egy parancssoros eszköz, azaz nincs grafikus felülete, Terminal vagy CMD appból indítható.

A weboldalon ott van, hogy hogyan kell a különböző operációs rendszerekre feltelepíteni. Én MacOS-t használok, így azt tudom megmutatni.

MacOS-re a legegyszerűbb mindenféle parancssoros eszközt Homebrew-val telepíteni. Így kezdjük azzal. Először is szükséged lesz az Xcode-ra, ha még nem tetted fel, akkor az Mac App Store-ból be tudod ingyen szerezni. Ennek a telepítése kicsit sokáig szokott tartani, de amint megvan, indítsd el. Első indításkor (meg minden nagyobb frissítésekor) el kell fogadni a licensz szerződést, ezért kell csak elindítanunk. Amint ez megvan, nem csinál már semmit se, be is zárhatod.

Most hogy van Xcode-od, nyisd meg a Terminal appot, s futtasd le az alábbi parancsot (ehhez kell igazából az Xcode, a legtöbb CLI alapú eszköz MacOS-en erre épül):

xcode-select --install

Majd jöhet a Homebrew telepítése:

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

Most már tudsz vele különböző csomagokat telepíteni. Ám lehet, hogy írásvédelmi hibákba ütközöl. Sajnos minden MacOS verziónál mást kell csinálni, én csak a High Sierra (10.13)-tól újabbakat mutatom:

cd /usr/local
sudo chown -R $(whoami) $(brew --prefix)/*

Először is tedd fel az alábbiakat, ha Mojave-t (10.14) használsz:

brew install openldap libiconv

Majd jöhet végre a youtube-dl telepítése:

brew install youtube-dl

Azonban a youtube-dl külön fogja a képet és hangot letölteni, ahhoz hogy ezeket egyesíteni tudd, szükség lesz még két parancssoros alkalmazásra:

brew install ffmpeg avconv

Más operációs rendszerekhez itt találsz leírást.

Miután feltelepítettél mindent, kezdődhet a móka. A Terminál/CMD appodban menjél el abba a könyvtárba, ahova le szeretnéd tölteni, majd lehet kiadni a letöltés parancsot. A youtube-dl-nek rengeteg opciója van, én azt mutatom meg, amit én szoktam használni, s mindig működik:

youtube-dl -o "DrugBust-1080" https://www.keptsecret.xxx/mp4dash_output/1080p/DrugBust-1080.mov/stream.mpd

Vagyis a -o paraméter után idézőjelek között megadod, hogy mi legyen a fájl neve (többnyire kiterjesztés nélkül, így az eredetiu fájlkiterjesztését kapjuk, de van ahol ezt is meg kell adni, én ott .mp4-et szoktam), majd beszúrod a másolt URL-t.
Ez így egyes oldalaknál nem működik, mert a https-re érvénytelen SSL errort ír ki, így azoknál plusz lépésként a https://-ből http://-re kell átírnunk (kitörölni az s betűt):

youtube-dl -o "Kristen Bjorn - Busting Manholes - scene 2" http://d17bqqiynrxc5c.cloudfront.net/lic(9ffb06ed-0000-004D-6e7d-75622f4708ce)/bdst_bumh/bdst_bumh/manifest.mpd

Habár énmég nem találkkoztam olyan oldallal, de ha a youtube-dl 403-as errort adna vissza, akkor meg kell adnod a videó eléréshez szükséges felhasználó nevedet és jelszavadat az alábbi módon:

youtube-dl -u "felhasznaloneved" -p "jelszavad" -o "fajl neve" URL
Add ki a letöltés parancsot.

Miután elindul kiír pár dolgot, majd elkezdi letölteni előbb a videó anyagot, majd a hanganyagot.

Elindult a letöltés

Mivel a letöltés közben folyamatosan ideiglenes fájlokat hoz létre, szerintem ajánlott egy külön almappába letölteni. Én ehhez létrehoztam egy temp könyvtárat. (Ebbe előbb be kell lépni, mielőtt kiadod a letöltés parancsot.)

Letöltés közben ideiglenes fájlokat hoz létre.

Néha letöltés közben ki szokott írni olyat, hogy egy fragment-et nem tudott letölteni:

ERROR: Did not get any data blocks
[download] Skipping fragment 542...

De ettől még nekem az összes ilyen videó lejátszható lett, nem találtam bennük hibát.

Amint végzett mindkét fájl letöltésével és egyesítésével, ki fogja írni, hogy az átmeneti fájlokat törölte:

Elkészült a letöltés.

Így a mappánkban már csak az az egy videófájl lesz, amit szerettél volna letölteni:

A mappában az elkészült videófájl.

Ez szerintem jelenleg a legbiztosabb módszer a stream-elt videók letöltéséhez, ám van, hogy a végén hibát ír ki. Nekem néha Operation permitted hibát ír, ami akkor szokott lenni, ha hibás a videó forrás és ezért az ffmpeg nem tudja összerakni. Még egy érdekesség: itt nincs lehetőség stoppolásra, ám ha valami miatt megszakadna, vagy leállítod (Leállítani minden parancssoros folyamatot minden operációs rendszeren a Ctrl + c-vel tudsz.), a letöltés parancsot újra kiadva folytatja onnan ahol abbahagyta.

Forrás és további opciók: https://www.ostechnix.com/youtube-dl-tutorial-with-examples-for-beginners/

HLS és élő streaming adások rögzítése

Amikor hiába van lejátszási lista fájl, de annak tartalma nem egy un. JSON fájl, hanem, egy egyszerű szöveges fájl, mely nem tartalmazza az eredeti videó forrását, akkor a youtube-dl és VLC sem tudják lekérni azt, s 404/500-as errorokkal térnek vissza. Ezeket védett adatfolyamokat így letölteni nem lehet, csak rögzítő programmal felvenni azt (mint régen a VHS-es korszakban).

Milyen oldalakon működik ez?

Habár ez kicsit kényelmetlenebb (futnia kell a videónak az oldalon hanggal) a rögzítése szerencsére a Stream Recorder nevű böngésző bővítménnyel megoldható:

  1. Csak nyisd meg a videót tartalmazó oldalt, majd kattints a Stream Recorder ikonjára a böngésző eszközsávján.
  2. Ekkor megnyílik egy külön tabon a rögzítő ablak. Itt az oldal tetején lévő Capture Mode-ot kapcsold be (később meg fog jelenni egy popup, hogy megint ezt akarod-e).
  3. Ha nem váltana vissza a videóra magától, akkor a videót tartalmazó tabra válts vissza, s indítsd el a videót, a rögzítő ablakon láthatod, hogy a rögzítése automatikusan elindult.
  4. Mikor a videó a végéhez ért, a rögzítő tabon láthatod, hogy a rögzítés már áll, már csak a fájlt le kell mentened a Save gombra kattintva. Ezután e tabot bezárhatod, újabb letöltéshez újabbat fog nyitni.
Stream Recorder egy videó rögzítése közben.

Mivel ennél a módszernél végig le kell játszani a videót, én a gépem hangját le szoktam addig is némítani. Lehet, hogy a lejátszót is szabad némítani, azt én nem mertem, nehogy úgy rögzítse.

Másik dolog, amire figyelned kell: ez a módszer csak akkor működik jól, ha a videó lejátszása nem szakad meg pufferelési problémák miatt; különben Stream Recorder sem tudja rögzíteni, s több kisebb darabot csinál a videóból. Ez többnyire a gyengébb és/vagy távoli szervereknél szokott lenni; így próbálkozz vele később.

DRM-el ellátott és protected HLS streaming videók letöltése

A védett streaming videók az egyetlen kategória, amit sajnos jelenleg semmilyen programmal nem lehet letölteni. De szerencsére én eddig ilyennel még nem találkoztam. 😊

Végszó

Remélem sikerült segítenem. Amennyiben bármelyikkel elakadnál, jelezd bátran a komment szekcióban vagy küldj üzenetet. Amennyiben lesz módom rá (időm és hozzáférésem az oldalhoz), segítek neked. 😉